Pes Argas cvičí obedienci se svým psovodem Ivou Jašíčkovou

Jmenuji se Iva Jašíčková. Mým psím parťákem je chodský pes Argas Gery-Jane. Od jeho mládí jsme se věnovali sportovní kynologii, se kterou jsme bohužel v šesti let jeho věku museli skončit. Hledala jsem pro pejska nějakou náhradní činnost. Zaujala nás obedience.

V létě roku 2016 nás na kynologickém cvičišti navštívili dva výzkumní pracovníci – Mgr. Petra Matulová a Mgr. Spiros Tavandzis. Oslovili nás se zajímavou nabídkou spolupráce. Po krátkém rozvažování jsem se rozhodla, že do toho půjdu, protože Argase baví pracovat. Mě osobně nabídka zaujala i proto, že se jedná o prospěšnou činnost – včasnou diagnostiku zdravotních obtíží neinvazní formou.

V září 2016 jsme měli společně s dalšími zájemci s paní Matulovou a panem Tavandzisem první informativní schůzku. Po ní už šlo vše docela rychle. Založili jsme spolek, porovnali zkušenosti s ostatními psovody a zvážili formy tréninku.

I když se složení naší původní skupiny během následujících měsíců částečně měnilo, vytvořili jsme spolu s ostatními zapálenými psovody společně dobrou partu, která své snažení vede ke zdárnému cíli.

Iva Jašíčková a pes Argas

This post is also available in: Angličtina